گزارش عملکرد یک ساله شرکت تدبیر و توسعه پرنیان در مرکز رشد (فناورهای نرم) یزد

گزارش عملکرد یک ساله شرکت تدبیر و توسعه پرنیان در مرکز رشد علوم انسانی و هنر (فناورهای نرم)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش یک ساله مطالعات راهبردی و تحول در مدیریت مرکز رشد علوم انسانی و هنر (فناورهای نرم)، انجام شده توسط شرکت تدبیر و توسعه پرنیان در قالب لینک قابل مشاهده است. لازم به ذکر است، این فعالیت ها در سال 95 صورت گرفته و در سال 96 هم ادامه دارد.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

خلاصه سند راهبردی-عملیاتی مرکز رشد و فناورهای نرم استان یزد

خلاصه سند مطالعات راهبردی- عملیاتی مرکز رشد فناورهای نرم پارک علم و فناوری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سند مطالعات راهبردی- عملیاتی مرکز رشد فناورهای نرم پارک علم و فناوری در سال 95 توسط شرکت تدبیر و توسعه پرنیان به کارفرمای پارک علم و فناوری استان یزد تهیه گردید. این سند با هدف کمک به ارتقای علوم انسانی و نقش آفرینی آن در جامعه در سطح استان و کشور از طریق الگوسازی مرکز رشد علوم انسانی (فن­آوری­ های نرم) استان یزد، حمایت از دانش ­آموختگان رشته­ های علوم انسانی، کاربردی کردن علوم انسانی، ارتقای مرکز رشد در استان یزد، کمک به تجاری ‌سازی رشته ­های علوم انسانی، کمک به حل مسایل اجتماعی در استان، برقراری و یا تقویت ارتباط میان دانشگاه و جامعه، حمایت از شرکت ­های فعال در حوزه ­ی علوم انسانی، هدف­ مند کردن پژوهش های حوزه ­ی علوم انسانی و نیازسنجی در حوزه ­ی پژوهش ­های علوم انسانی در چند فاز که به شرح ذیل است تهیه شد.

- فاز یک: بررسی وضعیت علوم انسانی در استان و ایران؛

- فاز دو: بازتعریف مرکز رشد علوم انسانی به ­عنوان مرکز پوشش دهنده نقاط ضعف علوم انسانی؛

- فاز سه:  برنامه­ ریزی راهبردی برای مرکز رشد علوم انسانی استان یزد؛

- فاز چهار: مدیریت یک ساله مرکز رشد علوم انسانی استان یزد بر اساس مدل تهیه شده (فاز اجرایی)؛

جلسه با معاونت اداره کل زندان‌های استان یزد

 

 

 

 

جلسه مشترک شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری‌های نرم پارک علم و فناوری یزد با معاونت اداره کل زندان‌های استان یزد با حضور کارشناسان آموزش و پژوهش این اداره در محل اداره کل زندان‌های استان یزد برگزار شد. در این جلسه که مدیران عامل شرکت‌های چیستا پژوهش ایساتیس،خردورزان، کارا کویر و رویش ماندگار از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری‌های نرم پارک علم و فناوری یزد حضور داشتند مباحثی شامل معرفی و تبیین اولویت‌های پژوهشی اداره کل زندان‌ها، تشریح نحوه کار واحد آموزش و پژوهش اداره مذکور و طرح‌های مورد نیاز این سازمان مطرح شد.

 

جلسه شورای سیاست گذاری مرکز رشد فناوری های نرم

 

 

 

 

 

 

جلسه شورای سیاست گذاری مرکز رشد فناوری های نرم  در روز چهار شنبه مورخ 21 بهمن 94 ساعت 14 در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری یزد، با حضور آقایان پورسراجیان، شکوهی، قویدل، دهقانی‌زاده، حسینی‌پور، امین مقدم و هم چنین آقایان مدرسی، سهیلی پور، کاغذگران، ابهجی، امراللهی و خانم نجفیان از شرکت پرنیان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، آقای مدرسی گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در بخش مطالعات مرکز رشد شامل فعالیت های انجام گرفته در بخش مطالعات نظری، از جمله مفهوم پردازی از مرکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، تجاری سازی و فناوری‌های نرم ارائه داده و در ادامه آقای سهیلی پور نیز به عنوان مدیر مرکز رشد فناوری‌های نرم و علوم انسانی، شرحی از فعالیت های مدیریتی و اجرایی مرکز رشد را به حاضرین در جلسه گزارش داد. پس از آن، اعضای شورای سیاست گذاری، هر یک نظرات خود را در مورد مسائل مطرح شده بیان کردند. در پایان جلسه دو سؤال از طرف تیم مطالعاتی طرح مطالعاتی مرکز رشد مطرح و از اعضای شورا خواسته شد پاسخ های خود را ارائه دهند. دو سؤال مذکور به شرح زیر است:

- نظر خود را در مورد تغییر نام مرکز رشد مدیریت و علوم انسانی به مرکز رشد علوم انسانی و فناوری های نرم بیان فرمایید؟

- آیا با تشکیل شورایی با حضور نمایندگان دانشکده های علوم انسانی یزد دانشگاه یزد و همچنین کمیته ارتباط مرکز رشد با دانشگاه موافق هستید؟

پس از ارائه پاسخ های اعضای شورا و بحث و گفتگوهای متقابل در نهایت تصمیم بر آن شد تا اصطلاح علوم انسانی از نام مرکز برداشته شده و  به مرکز رشد فناوری‌های نرم تغییر یابد.

همچنین اعضای شورا در خصوص تشکیل شورایی با حضور نمایندگان دانشکده های مختلف علوم انسانی در رابطه با تعامل مرکز رشد با صنعت و دانشگاه یزد، موافقت کردند.