طراحی و راه اندازی باشگاه های کار و کارآفرینی

آگاهی خوب شرکت تدبیر و توسعه پرنیان از محور­های مختلف توسعه فرهنگی، اجتماعی و صنعتی استان یزد و شهرستان­های آن، این امکان را فراهم آورده است تا بتواند دانشجویان را به سمت محور­های توسعه استان و شهرستان هدایت کند و در صورتی که بتواند به خوبی دانشجویان را به محور­های توسعه گره بزند، انتظار جهشی فوق­العاده بزرگ در راستای اجرایی­سازی محورهای توسعه داریم. این آموزش­ها نه تنها دانشجویان را با آینده شغلی خود آشنا می سازد، که روح دانش و خلاقیت را به جامعه خواهد دمید.

یکی از محورهای توسعه شهرستان صدوق، اسب­سواری است که شرکت تدبیر و توسعه پرنیان در نظر دارد در صورت تایید کافرما، پروژه زیر را در راستای ارتقای صنعت اسب­سواری در باشگاه کارآفرینی دانشگاه آن شهرستان انجام دهد.

نام پروژه: توسعه صنعت اسب با برگزاری مسابقه

محور­های مسابقه:

  • طراحی نقشه روستای گردشگری اسب­سواری (هتل، وسایل رفاهی، فضای سبز، پیست اسب سواری و...)
  • طراحی هنرمندانه فضاهای داخلی مختلف روستای گردشگری با نماد اسب مانند: ظروف، فرش، پرده، صندلی، کاشی و دیگر وسایل به صورت کاربردی و با محوریت اسب
  • طراحی روش­های جذب گردشگران استانی، داخلی و خارجی با محوریت صنعت اسب
  • طراحی راهکار­های جذب درآمد از صنعت اسب (تجهیزات جانبی، برگزاری مسابقات و...)
  • طراحی جاذبه­ های گردشگری برای توریستان (از ترسیم اسب بر روی البسه تا ساخت مجسمه اسب برای فروش)
  • بررسی پژوهش های علمی در رابطه با افزایش کمی و کیفی اسب

آیا می­دانستید صنعت اسب، سومین صنعت درآمدزا در کشور صنعتی مانند آلمان است. چنانچه شهرستان صدوق بخواهد در این صنعت رشد کرده و درآمد کسب کند، نیازمند توجه همه جانبه به تمامی ابعاد مختلف آن هست. بدیهی است که برگزاری این مسابقات، نه تنها باعث ورود دانش و خلاقیت به این صنعت می­شود که برای تمامی دانشجویان در حوزه­های مختلف امکان ارائه پیشنهاد را فراهم می­آورد و بهتر از آن، امکان برقراری ارتباط بین این دانشجویان خلاق و متولیان امر را فراهم میآورد و این چیزی نیست جز قدم بر داشتن در راستای توسعه صنعت اسب.

بر این اساس شرکت پرنیان، نسب به راه­اندازی باشگاه کار و کارآفرینی اقدام کرده است. هدف این باشگاه، مدیریت منابع انسانی جهت افزایش مهارت، آمادگی شغلی و کارآفرینی است. آموزش، پژوهش، مشاوره، برگزاری تورهای گردشی خلاقانه، بازدیدهای صنعتی، ایجاد گروه‏های هم‏فکر از کارآفرینان و برگزاری نشست‏های تخصصی به خصوص در دانشگاه‏ها و در بین دانشجویان از جمله روش‏های اجرایی باشگاه برای رسیدن به هدف خود است.

 در حال حاضر اولین شعبه این باشگاه در مؤسسه غیرانتفاعی آموزش عالی جواد یزد راه‏اندازی شده است و انتظار می­رود در آینده برای پیاده­سازی محور­های توسعه در هر یک از شهرستان­ها، باشگاه­های کارآفرینی دیگری منحصر به هر دانشگاه و هر شهرستان تاسیس گردد.